sobota 19. prosince 2015

5 věcí, proč je medicína vlastně tak skvělá

1. Nemusíte řešit, co dnes budete dělat. Váš plán je jasný a neměnný: škola, jídlo, učení, postel.


2. Všechny dny vám vždycky připadají krásné, protože víte, že už bude jenom hůř a hůř.

Moje motto.

3. Končí to dlouhé a otravné vybírání zajímavých knih v knihovně nebo knihkupectví. Díky medicíně máte literaturu na pár let dopředu jasně danou.


4. Stane se z vás nenáročný člověk - většinu času netoužíte po ničem jiném než spánku a jídle.


5. Nepotřebujete život ani kamarády, stejně na ně nemáte čas.
Měsíc od posledního článku a hned jsem vás na úvod zavalila takovou dávkou optimismu, co? :D Podívám-li se na staré články, tak je vidět, že narůstají krásnou postupnou pesimistickou řadou. A přitom ve skutečnosti je to docela jinak. Takže berte tenhle seznam se strašně velkou nadsázkou a ironií. Spíš jsem si jen tak jedovatě odfrkla po náročnějších dvou týdnech :D

Lidské tělo je vskutku fascinující věc.
Nejvíc zajímavý je pro mě asi fakt, jak
taková spousta lidí dokáže žít bez mozku.

Dneska jsem měla po delší době sraz se svými kamarády a během svého medického typického stěžování a fňukání jsem si uvědomila, že mě ta škola opravdu baví. Strašně moc. Ano, je toho hodně. Ano, spousta toho učení je otrava (zdravím kanálky v lebce!). Ano, možná se o letní zkouškové zblázním a budu zvracet latinské pojmy. Ale i tak jsem si podle mého vybrala nesmírně zajímavý obor a v závěru (většinou po úspěšně napsaném testu :D) se těším z každé naučené věci. Sice si uvědomuju, že vím naprosté prd a taky toho dost zapomínám, ale cením si každé chvíle, kdy mi ty věci dávají aspoň maličký smysl. Kdy mi to studium a to biflování, na které jsem nikdy nebyla zvyklá a ani jsem po něm netoužila, dává nějaký smysl. Sama to nadšení na sobě pozoruju už jen podle toho, že o tom všem ráda vyprávím a je to moje téma číslo jedna. Všechny zážitky, zajímavosti, perličky z pitevny (ty lidi vždycky nejvíc zajímají :D)... Řadím Plzeň do mého skromného seznamu nejlepších rozhodnutí mého života (ten seznam je fakt skromný, celkově obsahuje dvě věci).

Uf, asi na mě spadla ta vánoční nálada a vidina malého oddechu :D Ale je pravda, že tohle uvědomění ve mně v tu chvíli rozprostřelo takový klid a spokojenost, jakou jsem už dobrý půlrok necítila. škoda, že tohle platí jen o škole, můj osobní život je jeden velký bordel
Nemůžu se dočkat až přijde to kruté zkouškové vystřízlivění :D

Krátká rekapitulace posledního měsíce (nemůže chybět!):
 • Mám svaly.
 • Mám i lebku. Woohoo.
 • Dostala jsem (asi) první učící facku. Sice ještě nevím výsledky, ale myslím, že můj test z organické chemie si hezky v lednu zopakuju. Ne, že bych to neuměla, jenom jsem prostě konečně doplatila na to, že všechny testy strašně rychle vyplním a nekontroluju. No jo, poučení do příště. (jsem smutna)
 • Můj index už byl použit, mám první zápočet!
 • Tenhle poslední týden byl zabijácký. A to jsem ještě musela nakoupit vánoční dárky (výjimečně mám všechny dřív než o Štědrý den :D To se pozná, že vesničan se slámou v botách vyjel do velkoměsta - stal se ze mě nakupovací maniak :D).
 • Zabijácký byl i kvůli tomu, že poslední dobou nějak moc (na mě) slavím a juchám až do rána.
 • Už se těším až se pořádně vyspím. Aspoň tak 24 hodin, prosím.
 • Tyhle vánoční prázdniny ztratily své kouzlo ve chvíli, kdy jsem otevřela svůj nový diář 2016.
 • Ještě někde uvidím zmínku o Star Wars a beru kudlu.
 • Potřebuju relax. A masáž. A hodně vany. Jestli mi něco na koleji chybí, tak je to vana.
 • Pořád útěšně tloustnu. Cukroví mi v tom dost pomáhá. (Taky se vám někdy stane, že si takhle v neděli přivezete na kolej krabici plnou cukroví a v pondělí už nic nemáte?)
 • Druhá laborka z chemie mě opět bavila. A opět jsem asi jediná. Ale měli jsme tam krásnou barevnou stupnici!
 • Na všech ostatních prváckých medických blozích teď frčí pitevní týden. Věříte mi, že jim to ani nijak nezávidím a jsem ráda, že mě to čeká až v druháku?

A aby tenhle blog nebyl pořád jenom můj osobní deníček, po Novém roce se můžete "těšit" na první předmětové zářezy :) Čekají mě dvě zkoušky + se trochu rozepíšu o anče prvního semestru (protože si ráda plácám játra).

Mějte se krásně a místo čtení Čiháka raději skládejte básně :) (Vánoční příspěvek ještě bude)

Žádné komentáře:

Okomentovat